Kup i wesprzyj Fundację Sukces Pisany Szminką!

Sephora lipstories nr 22

 

Widząc takie akcje jestem zdecydowanie za! Kupując jedną szminkę (w dodatku w przepięknym kolorze!) możemy wesprzeć naprawdę wyjątkową inicjatywę dotyczącą rozwoju zawodowego Polek. 

Serię LipStories na pewno doskonale już znacie. Mają przepiękne kolory i konsystencję jak marzenie – są bardzo delikatne ale również intensywne. Jeśli chcecie odpocząć od suchych pomadek matowych to ta seria się sprawdzi.  Limitowana edycja szminki LipStories, która wesprze program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA trafiła do perfumerii Sephora w całej Polsce. Dochód ze sprzedaży pomadki nr 22 zostanie przekazany Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką na organizację kursów i warsztatów dla Polek, które szukają pracy lub chcą zakładać swoje firmy.

Być może nie słyszałyście o Oldze Kozierowskiej, założycielce Fundacji Sukces Pisany Szminką. To naprawdę wyjątkowa kobieta! Działalność swojej Fundacji zaczynała w salonie w swoim domu, a dzisiaj wspiera ją jedna z największych firm kosmetycznych.

Skąd pomysł na wspólną akcję?

Jak wynika z raportu „Praca i przedsiębiorczość kobiet – potencjał do wykorzystania w Polsce”* –  4 z 10 Polek w wieku tzw. produkcyjnym nie pracuje i nie szuka pracy. Dzieje się tak, ponieważ natrafiają na wiele barier – najważniejsze z nich to brak wiedzy potrzebnej, by wrócić na rynek pracy lub założyć własną firmę, problem z godzeniem pracy z opieką nad dziećmi i starzejącymi się rodzicami oraz brak pewności siebie. Z badań Fundacji SPS wynika, że ogranicza on aż co drugą Polkę. Ponad połowa (56%) uważa, że jest złą matką, kiedy zostaje w pracy po godzinach. Program Sukces TO JA powstał, by to zmienić. W ciągu ostatniego pół roku udało się przeszkolić kilkanaście tysięcy kobiet – zarówno podczas warsztatów, konferencji, jak i kursów on-line. By wesprzeć kobiety lokalnie, w listopadzie 2017 roku powstała sieć ambasadorek Sukces TO JA. Ambasadorki to kobiety biznesu z dużym doświadczeniem zawodowym, których misją jest wspieranie innych kobiet w odnajdywaniu własnej ścieżki kariery. W tej chwili działa ich już 17, m.in. w Szczecinie, Trójmieście, Wronkach, Poznaniu, Łodzi, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Budowanie pewności siebie u kobiet, dodawanie odwagi i wspieranie na drodze do sukcesu to misja ważna także dla Sephora. – Nie bez powodu wybraliśmy czerwony kolor dla pomadki Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, czerwień, to od zawsze kolor odwagi i pewności siebie – mówi Małgorzata Dzięcielewska, Dyrektor Marketingu Sephora Polska.- Naszą misją jest wspieranie kobiet w rozwoju swoich kompetencji i dążeniu do samorealizacji. Mam nadzieję, że dzięki temu wspólnemu projektowi wiele Pań napisze naszą szminką swoje historie sukcesu i wesprze swoje koleżanki w ich drodze na szczyt – dodaje na koniec.

Szminka nr 22 z serii Sephora LipStories w pięknym czerwonym kolorze dostępna jest w wybranych perfumeriach Sephora już od 26 lutego. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działania w ramach największego programu aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

O programie Sukces TO JA:

Ogólnopolski program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA zainaugurowany został w październiku 2016 roku przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, pierwszą w Polsce organizację, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w obszarach biznesu i przedsiębiorczości.

To dziś największy i najbardziej kompleksowy tego typu projekt dedykowany kobietom w Polsce realizowany przy współpracy Fundacji Coca-Cola w Atlancie. Tworzy go ponad 40 ekspertów, z różnych dziedzin, którzy udostępniają swoją wiedzę i praktyczne umiejętności kobietom niezależnie od miejsca zamieszkania i możliwości finansowych. Udział w przygotowanych przez Sukces TO JA warsztatach i szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up. Celem projektu jest przygotowanie kobiet w Polsce do podjęcia nowej pracy lub założenia działalności gospodarczej dzięki poszerzeniu ich umiejętności i kompetencji zawodowych. W ramach programu oferowane są bezpłatnie stacjonarne warsztaty i konferencje oraz kursy online na platformie www.sukcestoja.pl   

O Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl i www.sukcestoja.pl

 

*Raport zrealizowany został w 2017 roku przez Deloitte na zlecenie firmy Coca-Cola, partnera ogólnopolskiego programu aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *